Uśmiech dla Żabki

by admin

Uśmiech dla Żabki, Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak, Agencja Edytorska Ezop, Warszawa 2014, ISBN:978-83-89133-97-7, wiek 3+

Mama Żabki pracuje w sklepie. W pewnym momencie zaczyna niepokoić się o swoją córeczkę (mamy zawsze czują, kiedy ich dzieciom jest źle). Nie może jeszcze pójść do domu, więc  prosi jednego ze swoich klientów, Bobra, żeby przekazał małej Żabce pełen miłości uśmiech od Mamy. Bóbr podejmuje się zadania, ale nie może zrealizować swojej misji do końca, ponieważ po drodze znajduje idealne drzewo na tamę. Wie jednak, że mała Żabka bardzo tęskni za mamą i uśmiech poprawiłby jej humor. Prosi więc o pomoc Wydrę. Jeszcze kilka zwierzaków bierze udział w dostarczaniu cennej przesyłki. Każdy niesie uśmiech przynajmniej kawałek. Nikt nie chce zawieść smutnej Żabki i zatroskanej Mamy. W końcu Kaczka dopływa do liścia nenufaru, na którym siedzi mała Żabka i przekazuje jej uśmiech. Uśmiech rzeczywiście dodaje Żabce otuchy. Wie, że Mama o niej myśli i wróci do niej tak szybko, jak będzie mogła. Teraz mała Żabka wypatruje jej powrotu ze spokojem.

Książka Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak to książkowy prozak, który sprawia że po przeczytaniu świat jawi nam się jako dobre i ciepłe miejsce, pełne życzliwych, chętnych do pomocy ludzi (tudzież zwierząt).

To ciepła historia o tym, że warto pomagać sobie w trudnych chwilach i współpracować, bo razem możemy więcej.

Historia małej i dużej Żabki będzie idealną lekturą „ku pokrzepieniu serc” dla dzieci, których mamy wróciły do pracy, a one zostały z opiekunką, albo poszły do przedszkola i tęsknią.

Podobne wpisy

error: Content is protected !!